Velosipēdus sabiedriskajā transportā varēs pārvadāt bez ierobežojuma un bez maksas

Tuvākajā laikā Rīgas pašvaldība atļaus bez ierobežojumiem un bez maksas pārvadāt velosipēdus sabiedriskajā transportā.

Pēc pašvaldības uzņēmuma SIA „Rīgas satiksme” ierosinājuma Rīgas domes Satiksmes un transporta komiteja izskatīs jautājumu par izmaiņām Pasažieru pārvadāšanas noteikumos, kas ļaus pārvadāt velosipēdus sabiedriskajā transportā bez ierobežojuma.

„Apspriežot velosipēdu pārvadāšanu ar „Rīgas satiksmes” speciālistiem, esam secinājuši, ka uzstādīt tā saucamos „ragus” sabiedriskā transporta ārpusē, lai uz tiem varētu novietot velosipēdus, ir pārāk dārgi un tie nav ērti lietošanā. Apsverot visus iespējamos variantus, esam nolēmuši atļaut pārvadāt velosipēdus sabiedriskajā transportā bez ierobežojumiem”, saka Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

„No pieredzes zinām, ka sabiedriskajā transportā velosipēdi tiek pārvadāti tikai ārkārtas situācijās – ja ir gadījusies kāda tehniska kļūme vai tamlīdzīgās, līdz ar to šis lēmums neradīs neērtības pārējiem pasažieriem”, viņš norāda.

Kā zināms, šobrīd velosipēdus sabiedriskajā transportā ir atļauts pārvadāt tikai iepakotā veidā. Ar izmaiņām noteikumos šis ierobežojums tiks atcelts.

Jāatgādina, ka bagāžu Rīgas sabiedriskajā transportā var pārvadāt bez maksas jau tagad.

Kategorija: Sabiedrība
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply