“Pica Lulū” ir gandarīti par Zemkopības ministrijas atbalstu iniciatīvai arī uz nefasēta iepakojuma marķējuma norādīt sastāvdaļas

Zemkopības ministrija tikšanās laikā ar picēriju tīklu „Pica Lulū” atzinīgi novērtēja tās iniciatīvu uz visu piegādājamo vai līdzi ņemamo ēdienu iepakojumiem labprātīgi jau šobrīd norādīt produktu sastāvdaļas, negaidot trīs gadu pārejas periodu, kad Latvijā, pamatojoties uz Regulā par pārtikas produktu informācijas sniegšanu patērētājiem noteikto, būs jāuzsāk arī nefasētu pārtikas produktu marķēšana.

Zemkopības ministrija uzskata, ka patērētājam ir tiesības zināt jebkura iegādāta pārtikas produkta sastāvu un tā izcelsmi, tāpēc cer, ka arī citi ātro uzkodu ražotāji sekos picērijas piemēram un negaidīs to brīdi pēc trīs gadiem, kad likums paredzēs norādīt sastāvdaļas marķējumā, bet izvēlēsies to darīt jau tagad.

“Pica Lulū”: sastāvdaļu norādīšana uz jebkura ēdiena iepakojuma ir cieņa pret pircēju
Produkcijas satura norādīšana uz ēdiena iepakojuma visupirms ir cieņa pret pircēju, kurš tādējādi var uzzināt gan izejvielu īpatsvaru, gan izcelsmi, gan alergēnu klātbūtni, kas sevišķi būtiska alerģiskiem cilvēkiem. Obligātas marķējuma prasības uz jebkura ēdiena, tostarp nefasēta ēdiena (līdzi ņemama, piegādājama u.c.) iepakojuma veicinātu produktu kvalitātes uzlabošanos, jo pircējam svarīgākas par cenu būtu produktā izmantotās sastāvdaļas, kas savukārt būtu stimuls ražotājam netaupīt uz kvalitāti. Tāpat šādas prasības sekmētu, ka priekšroka tiek dota Latvijā audzētām un ražotām izejvielām.

Liisa E. Ruģelis, „Pica Lulū” mazumtirdzniecības attīstības direktore: „Esam gandarīti par Zemkopības ministrijas atbalstu mūsu iniciatīvai jau šobrīd informāciju par produkcijas sastāvu pircējam padarīt pēc iespējas caurspīdīgu un uzskatāmu, norādot to uz piegādājamo picu iepakojuma. Mūsuprāt, pircējam ir tiesības zināt, kādas sastāvdaļas ir produktā – vai tā ir īsta gaļa vai siers u.tml. Piemēram, „Pica Lulū” ir viena no retajām picērijām Latvijā, kas izmanto izmaksu ziņā dārgāku, bet īstu sieru, nevis produktu, kas ir siera izstrādājums. Tāpat būtiski ir norādīt, vai produktā ir alergēni, jo daļai cilvēku tie var ir izraisīt alerģisku reakciju bez prognozējamām sekām.”

Liisa E. Ruģelis skaidro, ka, sekojot līdzi LR Pārtikas un veterinārā dienesta rekomendācijām, „Pica Lulū” uzsāka pircēju informēšu par produkta sastāvu. Patlaban „Pica Lulū” ir pirmie un pašreiz vienīgie picas izstrādājumu nozarē, kas uz piegādājamo picu iepakojuma norāda produktu sastāvdaļas.

Šobrīd uz tirdzniecības vietās esošajiem fasētajiem pārtikas produktiem attiecas ļoti stingras likumdošanas prasības attiecībā uz marķējumu, taču šādu nosacījumu nav attiecībā uz gataviem ēdieniem līdzi ņemšanai jeb nefasētiem produktiem un to piegādēm.

Saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes regulu (Nr. 1169/2011) par pārtikas produktu informācijas sniegšanu patērētājiem, obligāta sastāvdaļu norāde uz nefasēta iepakojuma stāsies spēkā tikai aptuveni pēc 3 gadiem, kad noslēgsies 2011. gadā 25. oktobrī ieviestais pārejas periods.

Kategorija: Pārtika
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply