Atkārtoti neļauj paaugstināt cenas pasažieru pārvadājumiem mikroautobusos

Rīgas domes Pasažieru komercpārvadājumu licencēšanas komisija šodien neatbalstīja paaugstināta servisa mikroautobusu pārvadātāju uzņēmumu lūgumu palielināt maksu par vienu braucienu.

Komisijai arī šajā jautājuma izskatīšanas reizē nekļuva skaidra pārvadātāju cenu politika un veidošana. Komisijas pārstāvji norādīja, ka ekonomiskais pamatojums arī šoreiz nav apmierinošs un pietrūkst informācijas, lai atbalstītu pārvadātāju prasības. Turklāt pašvaldība regulāri saņem sūdzības par mirkoautobusu pārvadājumu pakalpojumu kvalitāti – bieži tiek pārsniegts pieļaujamais pasažieru skaits, netiek izsniegtas biļetes u.tml.

Šobrīd lielākajā daļā maršrutu cena ir 50 santīmi, pārvadātāji vēlējās to paaugstināt līdz 55 santīmiem par vienu braucienu, arī tajos maršrutos, kuros brauciena maksa līdz šim bija 45 santīmi.

Licencēšanas komisija pagājušā gada decembrī jau izskatīja vairāku uzņēmumu, kuri veic pasažieru maksas pārvadājumus ar mikroautobusiem, lūgumus paaugstināt biļešu cenas. Toreiz komisija noraidīja šos lūgumus, jo nebija ievērotas visas normatīvajos aktos noteiktās prasības. Arī šī gada 28.februārī komisijas noraidīja prasību palielināt biļešu cenas visos mikroautobusu maršrutos, jo pārvadātāji nebija iesnieguši precīzu tarifa izmaiņu pamatojumu.

Kategorija: Transports
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply